Türkiye'nin Cosplay Platformu

Marifetli Cosplayer’dan Ucuza Uzun Kılıç Yapımı Yöntemi

1

Bütçenizi sarsmadan 1.82 metre uzunluğunda efsanevi kılıçlar yapmak istiyorsanız Maxi’nin uzun kılıç yapımı metodunu denemelisiniz.

Bu tekniği, Fukuoku’dan, düşük maliyetli cosplay teknikleri üzerinde araştırma yapan cosplayer Maxi twitter’ından paylaştı. Uzun kılıç yapımı için bu yöntem çok işinize yarayacak.

 

 

Uzun Kılıç Yapımı

Maxi, bu teknikte kesme işlemi gerekli olacağı için PVC kullanmış. Hırdavat dükkanından 1,82 metre (6 fit) uzunluğundaki bu parçayı 520 yen(5 dolar) karşılığında almış, tabi dükkana göre bu değişir. Maxi ayrıca kayar kapılar için metal ray almış.

Maxi, Japonca karakter olan “he” (へ) modelini seçmiş. Japonya dışında bu modeli bulmak zor olabilir, benzer bir şekli bulmak için biraz aramanız gerekecek.

kılıc 4

Malzemeleri aldıktan sonra mesele sadece 2 katı bir araya getirmek ve onları metal ray ile tutturmak. Uzun kılıç yapımı için ikinci adım gereken bu.

kılıc 5

Kılıcın tepesini daha gerçekçi bir görünüme kavuşturmak için epoksi macun kullanmış.

kılıç 6
Uzun Kılıç Yapımı

Daha sonra Maxi, kılıca parlaklık vermek için alüminyum folyo bant kullanmış.

uzun kılıç yapımı 7 uzun kılıç nasıl yapılır

Şimdiden etkileyici görünüyor ama henüz bitmedi. Maxi, kılıcın hamon kısmını yapmak için kenarı hafifçe dalgalı bir şekilde zımparalamış.

uzun kılıç yapımı 8

Ve bu kadar. Maxi ucuz bir plastik kağıt tutucu ile kılıcın gerçeklik görüntüsünü perçinlemiş.

Uzun kılıç yapımı için sap hariç son adım da böyle tamamlanıyor.

 

Tabi ki, sap kısmı olmadan kılıcınız tamamlanmış sayılmaz.  Hangi karakter üzerinde çalıştığınıza göre sap kısmı değişir ama Maxi’nin bu konuda da, Twitter hesabından ulaşabileceğiniz bir çok güzel fikri mevcut.

uzun kılıç cosplay

1 yorum
  1. cutmeheart diyor

    nice

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.