Türkiye'nin Cosplay Platformu

Televizyonda ‘Cosplay Melee’ Adında Bir Cosplay Yarışması Başlıyor

0

Cosplay konusunda iddialı kişilerin artık televizyonda kendilerini gösterebilecekleri bir yarışma mevcut.

2012 – 2013 yılları arasında Heroes of Cosplay adında bir şov programı yayınlayan Syfy kanalının bu projesi 12 bölüm olarak yayınlandıktan sonra sona ermişti. Şimdi tekrar cosplay konulu bir programla karşımızdalar. Bu bir ” cosplay yarışması ” Bu da onların bu kültüre ne kadar ilgili olduklarını gösterir nitelikte.

Cosplay Yarışması
Sunucu ve Jüriler

Cosplay Melee adını taşıyacak olan yarışma programında, dünyadaki başarılı cosplayer’lar karşı karşıya gelecek. Ve her hafta 10.000 dolar ödül için yarışacaklar. Sunuculuğu ise  Yvette Nicole Brown yapıyor olacak.

Syfy’nin başarılı ve sevilen programlarından olan Face Off  formatına benzer bir yapıda olacak cosplay yarışması Cosplay Melee‘de dünyaca ünlü dört cosplayer karşılaşacak ve karakterlere hem sahne performansları, hem de kostümleri ile can verecekler. Hollywood’un kostüm yaratıcısı Christian Beckman ve cosplayler LeAnna Vamp ise jüri olacak isimler.

Syfy yönetici yardımcısı Heather Olander röportajında cosplay’e ne kadar ilgili olduğunu “Cosplay, tutku, sanat, mühendislik ve bunların bir araya gelmiş halidir” sözleri ile göstermiş oldu.

Bakalım bu yapım uzun seneler devam edecek mi? Yoksa sonu Heroes of Cosplay gibi mi olacak?

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.