Türkiye'nin Cosplay Platformu

 Pinky Paradise – “Geo Elamis” Lens İncelemeleri

1

 Pinky Paradise üzerinde satılan “Geo Elamis” Lens İncelemeleri

 

İnceleyen:   Zeynep Tanıkoğlu (Reishi Cosplay)
Fotoğraflar : Erinç Gücenmez

İncelenen Lens Adları ve Genel Özellikleri

Çap: 14,2 mm

Su İçeriği:42%

Lens Bombesi: 8.6mm

Ömrü: 3 Ay

Ek olarak : Birer çift hayvan şekilli lens kabları

 

Cosplay Türkiye aracılığı ile elime ulaşmış olan lensler 3 adet olup Pinky Paradise’ın sitesinde Geo Elamis serisi ‘’Azule Blue, Cristal Grey, Ocre Brown’’ adları altında ulaşabilirsiniz.

 

Lensleri incelemeye gri lens yani Cristal Grey olan ile başladım.Çaplarının küçük olması nedeni ile bayanların cosplay tercihleri için çok da doğru bir lens serisi olduğunu düşünmüyorum. Fakat kesinlikle batma yapmaması, çapının normal değerlerde olması ve doğal görünümü nedeni ile günlük hayatta çok rahat kullanabileceğiniz bir seri olarak tercih edilebilirsiniz.

 

Ayrıca erkek cosplayerların da çap büyüklüğü kaygısı yaşamadıkları karakter cosplay planları için kesinlikle önerebileceğim bir seri.

 

 

O zaman hazırsanız başlayalım!! (✿◠‿◠) /

 

 

 

 

                                          

 

 

Geo Elamis serisi

 

*Azule Blue

*Cristal Grey

*Ocre Brown

 

 

 

Cristal Grey (Gri)

 

İlk sırayı serinin en beğendiğim (kişisel olarak) lens rengi ile başlıyorum. Bu arada benim göz rengim kahverengi. Eğer siz de aynı göz rengine sahipseniz bu renkler gözünüzde görsellerde ki tonlarda görünecektir. Ki bu da benim için avantajdı çünkü rengin kendini belli etmesinde herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

 

Geo Elamis

                               

 

Azule Blue (Mavi)

Bu lensin de renk belirginliğinden çok memnun kaldım. O nedenle favorim olan gri ile başa baş ilerliyorlar açıkçası

 

 

 

Ocre Brown (Kahverengi)

Sıradaki lens renkli gözlü, güzel insanların tercihleri olabilecek bir lens. Ayrıca benim gibi kahverengi gözlü olup da gözlere ışıltı vermesi nedeni ile de tercih edilebilir pek tabii ki de.Umarım incelememden memnun kalmışsınızdır. Ve umarım sizlere yardımı dokunmuştur. Keyifli, bol cosplayli günler dilerim. (✪‿✪)

Facebook : https://www.facebook.com/Reishicosplayy/?ref=br_rs @Reishicosplayy

Instagram : https://www.instagram.com/ztanikoglu/

1 yorum
  1. Asadaduf diyor

    Aklımda uzun süredir birçok cosplay planı var ancak çevremde bilgi alabileceğim, ilgilenen bir kişi bile yok.
    Kartondan kostüm yapmayı denemiştim ilk başta ardından tahta kullanarak desteklemeye çalıştım ancak hiçbiri istediğim sonucu vermedi ve cosplay denemelerimden vazgeçmiştim.
    1.5-2 yıl kadar sonra tekrar denemeye karar verdim ve birkaç gündür araştırma yapıyorum. Heryerde görüp adını hiç öğrenemediğim eva ve worbla yı sonunda öğrenmiş oldum ve sanırım internette bulduğum en iyi rehber olabilir (Benim gibi 0 bilgiye sahip olanlar için) cosplanlarımda bayağı işe yarayacak gibi bu rehber teşekkürler 🙂

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.