Türkiye'nin Cosplay Platformu

Peruk Renklendirme; Gintoki Sakata Peruğu

Gintoki peruğu yapımı – Peruk renklendirme

0

Cosplay’ini yapacağınız karakterin saçı her zaman tek renk olmayabiliyor. Genellikle karaktere özel peruklar, düz renk peruklardan daha pahalı olmakta. Bazen aldığınız peruğun tonu isteğiniz karaktere göre farklı tonda çıkabiliyor, bu gibi durumlarda peruk renklendirme için ucuz ve kolay bir yöntem var; saç tebeşiri.

Saç tebeşiri (neredeyse tüm parfümerilerde hatta 1 milyoncularda bulabilirsiniz) yada Toz pastel/Kuru pastel (Kırtasiyeler yada hobi marketlerden bulabilirsiniz) ile kolayca peruklarınız renklendirebilirsiniz.

Ben bu yöntemi Gintoki peruğu yapmak için kullandım ve elimde zaten toz pastel olduğu için onu kullandım.

Peruğu köpük kafaya iğneler ile sabitledim. Renklendirmek istediğim yerleri sprey ile nemlendirdim (elinizi suya batırıp tutamları parmaklarınızla da nemlendirebilirsiniz).

İstediğim renk pasteli nemlendirdiğim tutama sürdüm. Denediğinizde uygulamanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

 

Bu yöntemin güzel bir yanı peruğunuzu yıkadığınızda rengin akması (beyaz peruklarda çok çok hafif renk etkisi kalabilir).

Alt kısımlara mavi bir üst çizgiye ise biraz gri uyguladım.

Alt kısımlara mavi bir üst çizgiye ise biraz gri uyguladıktan sonra renklendirme bitti ve  tarayıp kurumaya bıraktım. Şekillendirip hem şeklin, hem de rengin sabit kalması için saç spreyi uygulamayı unutmayalım.

Bu yöntem açık renk perukları renklendirmede daha etkilidir fakat koyu renk peruklara da önce beyaz ardından istediğiniz rengi uygulayıp güzel bir sonuç elde edebiliyorsunuz.

Peruğunuz hazır. Keyifli cosplay’ler.

Biranda Biki

 

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.