Türkiye'nin Cosplay Platformu

Cosplay’de Ten Rengi Sorununa Japonlardan Çözüm; Koyu Ten Rengi Açıcı

0

Japonya’daki birçok kişi için daha solgun bir cildin daha iyi olduğu bir sır değil. Hatta güneşli bir günde bir kadının sokakta şemsiyesi açık bir şekilde, uzun kollu bir tişörtle gezdiğini görebilirsiniz. Peki ya saatlerce güneşte kalması gereken cosplay sevdalıları ne olacak?

Birçoğu Sevimli Hayalet Casper kadar beyaz bir tenli karakteri canlandırmaya çalışıyorlar, lakin tüm gün güneş altında yanarak bunu başarmak zor. Tam bu noktada Ten rengi açıcı Oneday Brightening devreye giriyor. Bu krem, son zamanlarda cosplayer’ların Twitter üzerinden ürünün yarattığı farkları gösteren fotoğraflar paylaşması ile fazlasıyla gündeme gelmiş durumda.

Ten Rengi Açıcı One Day
Ten Rengi Açıcı One Day Brightener renk farkı

Yukarıda gördüğünüz gibi, bir Twitter kullanıcısı Oneday Brightener’ı Ikebukuro’daki Don Quixote’de bulmuş ve denemeye karar vermiş. Fotoğrafı çekmek için kremi sadece sol bacağına uygulamış ve sonuçlar ortada!

b

Bu curcuna @yuridark6’nın yukarıdaki gönderide losyonu övmesiyle başlamış gibi duruyor. Bir başka tweet’te losyonu uygulamanın ne kadar kolay olduğundan ve fotoğraf çekimi için ne kadar mükemmel olduğundan bahsediyor. Aynı zamanda losyonun güçlü bir kokusu olduğundan ve dokunursanız birazının silineceğinden de söz ediyor.

Ten Rengi Açıcı One Day Brightener
Ten Rengi Açıcı One Day Brightener

Bir başka cosplay sanatçısı da yukarıdaki fotoğraf ile Oneday Brightener’ın gücünü gösteriyor ama aklımızda da bir soru bırakıyor: Tere karşı ne kadar dayanıklı?

Bu son cosplayer bize aşırı solgun tene sahip olan Tsurumaru ve Ichigo (İkisi de Touken Ranbu’dan) karakterlerinin cosplay ‘ini yaparken fondöten yerine Oneday Brightener’ı kullandığını gösteriyor. Twitter kullanıcısının söylediğine göre her iki fotoğraf için de Oneday Brightener kullanılmış lakin Ichigo fotoğrafındaki gölgeler sebebiyle bunu tam olarak söylemek biraz zor.

deeea

Hepimizin güneş yanıklarına karşı dikkatli olması gerekmesinin yanında, eğer solgun bir tene bürünmesi gereken bir cosplayer iseniz Oneday Brightener bu iş için mükemmel bir tercih gibi duruyor.

[

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.