Türkiye'nin Cosplay Platformu

Kontakt Lens Kullanımı : 3 Adımda Lens Nasıl Takılır?

0

Lens, cosplay yapımında kullanılan en önemli parçalardan biridir. Farklı bir karaktere tamami ile bürünmek baştan aşağı onun görüntüsündeki karakteristik özellikleri taşımayı gerektirir. Daha önce kozmetik nedenle veya göz sağlığı problemleri nedeni ile lens kullanmamış fakat cosplay yapmak isteyen kişilere yardımcı olacağını düşündüğümüz “kontakt lens kullanımı“na dair dört adımı kısaca aşağıda paylaşıyoruz.

1) Lensinizin kıvrılıp kıvrılmadığını, düzgünlüğünü kontrol edin.

Lens Nasıl Takılır? kontakt lens kullanımı

Lensinizin kürenin yarısı şeklinde parmak ucunuzda duruyor olması gerekmektedir. Katlanmış, ezilmiş durumda ise düzeltmeden takmaya çalışmayın.

2)  Lensinizi Yerleştirmeye Hazırlanın

Lens Nasıl Takılır? 2

Tırnaklarınız temiz ve düzgün olmalıdır.

Ellerinizi sabunla iyice yıkayın. Elinizi duruladıktan sonra kurulamak için elinizde tüy bırakmayacak bir havlu (örneğin kağıt havlu ile) kurulayınız. Buna özen göstermeniz önemlidir.

Lenslerinizi yerleştirmeden önce el kremi ya da herhangi başka bir kozmetik ürün kullanmayın.

3)  Lensleri Yerleştirmek

Lens Nasıl Takılır? 3

Lenslerinizi işaret parmağınızı kullanarak yerleştirin.

( Lenslerinizin temiz ve hasarsız olduğundan emin olun. Renksiz, şekilsiz ya da kopuk lensleri asla gözlerinize yerleştirmeyin.)

Göz kapaklarınızı açık tutmak için diğer elinizi kullanın. En iyi sonucu almak için ellerinizi göz kapaklarınızın üstünde tutarak kirpiklerinizi geri çekin.

Lens Nasıl Takılır? 4

Doğru bir görününüm için, lensleri gözünüzün en koyu yerine doğru nazikçe itin.(Bu aşamada bir ayna yardımcı olacaktır.)

Lens Nasıl Takılır? 5

Lenslerinizin düzgünce yerleştiğinden emin olduktan sonra gözlerinizi kapatın. Görüntüyü sabitlemek için gözlerinizi yavaşça birkaç kez kırpıştırın.

4) Lensleri Çıkarmak

Gözünüzün alt kapağını aşağı çekmek için parmak ucunuzu kullanın. Parmak uçlarınızın yumuşak kısmıyla lensleri hafifçe itin ve oluşan eğimle birlikte lenslerinizi çıkarın.

Kontakt lens kullanımı her ne kadar zor görünse de, alışınca rahatça gerçekleştirilebilir. Umarız yazımız yardımcı olmuştur.

Görseller Youtube’daki Güzelleşelim kanalından alıntıdır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.