Türkiye'nin Cosplay Platformu

Karışan Peruklar Nasıl Açılır? İşte Cevabı

0

Peruklar kostümümüzü tamamlayan olmazsa olmaz şeylerdir . Fakat etkinlikte geçen uzun bir günden sonra sizi peruğu muhafazasından çıkarttığınıza pişman edebilecek şekilde karışabilirler.

Ama onları kurtarabilecek bir yol var!

Geçen yıl Eylül sonu gerçekleşen bir etkinlikte takıp deli gibi karıştığı için bir daha kullanamadığım peruğu kurtarmanın yollarını kara kara düşünürken karşıma çıkıverdi bu yöntem . DeviantArt’ta ‘Stealthos-Aurion ‘ adlı sanatçının kullandığı gayet basit bir kaç adımda öldüğünü sandığınız canım peruğu kurtarabilirsiniz . Karışmış peruk nasıl açılır?

İhtiyacınız olan malzemeler ;

-Losyon

-Sprey Şişesi

-Su

Ben evde bulduğum şu losyonu kullandım . Siz de keyfinize göre parfümlü parfümsüz istediğiniz herhangi bir losyonu kullanabilirsiniz .

DSCF2615

Öncelikle boş sprey şişemizi alıyoruz . ( Kedi opsiyoneldir.)

DSCF2608

Şişemize neredeyse 1-2 cm kaplayacak şekilde losyonumuzu döküyoruz ve üzerini su ile dolduruyoruz . Ondan sonra can hıraş bir şekilde çalkalıyoruz ki losyon ve su karışsın.

DSCF2621-1

Voila ~ Sihirli karışımınız hazır !

Bir adet kullanılmaktan haşat olmuş peruk . “Kullanma beni , yeter , acı banaa!!” diyor ve biz onu yavaş yavaş bu sefil durumdan kurtarıyoruz .

DSCF2619 Karışan Peruklar

Losyon kullanarak açılmış kısım ile karışık kısım arasındaki fark belirgin bir şekilde görülüyor . Peruğu tararken önerim geniş aralıklı bir tarak kullanmanız .

Önce

DSCF2622

Sonra

DSCF2623

Bu arada karışıklıkları açtıktan sonra bir ihtimal peruğunuzun dokusu bozulabilir . Bunun çözümü ise saç düzleştirici ! Saç düzleştiriciyi bazı sentetik peruklarda kullanmak riskli olabilir , bu yüzden peruğunuza uygulamadan önce bir tutamında denemeniz yararınıza olabilir .

DSCF2625

Ve işte karşınızda ilk günkü haline dönmüş , kurtarılmış bir peruk! Losyonlu su karışımıyla açıldı , saç düzleştirici ile düzleştirildi ve sonuç!

DSCF2626

DSCF2624

Tekrar karışmasın diye örüp , paketleyip mutlu peruk dünyasına yolluyoruz!

Denendi ve onaylandı!

Umarım yazım sizin de işinize yarar ve peruklarınızı kurtarabilirsiniz!

Bu yöntemin orijinal versiyonuna aşağıdaki linkten ulaşıp , Stealthos-Aurion’un diğer rehberlerine bir göz gezdirebilirsiniz ~

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.