Türkiye'nin Cosplay Platformu

Japon Cosplayer ENAKO’nun Etkinlik Başına Kazancı Dudak Uçuklatıyor

1 3.451

Enako, 23 yaşında ve Japonya’nın en başarılı cosplayerlarından biri olarak isim yapmış durumda. Kendisi pop idol, seslendirmen, anime, oyun ve filmlerde reklam yüzü olarak yer aldı. Buna rağmen otaku dünyasında şöhretin peşinde ilerleyen biri. Her etkinlikte imzalı hayran fotoğraflarından yaklaşık 91.000 $ (Türk lirası ile  321.000 TL) kazandığı tahmin ediliyor. Amerika’da birçok kişinin hobi olarak yaptığı bir işi, tam teşekkülü şekilde kariyer haline getiren Enako’nun hayranları içinde ona yakın olmak için delirenler olduğunu söylesek abartmış sayılmayız.

Nagoya’dan gelen Enako, cosplay’i 2007 yılında arkadaşı sayesinde keşfediyor. İlk cosplay çalışmaları ise The Melancholy of Haruhi Suzumiya ve Rozen Maiden animelerindenmiş.

 

DC’nin Suicide Squad filminden Harley Quinn kostümü ile de tanıtımlara çıkmış olan cosplayer’ın, Avrupa cosplay çalışmalarına da uzak olmadığını söylemek gerek.

Kendisinin en önemli gördüğü ve titizlikle üzerinde durduğu şey, cosplay’ini yaptığı karakterin hareket ve davranış şekillerini yansıtabilmek.

 

Şu sıralar zamankinden daha meşgul olan cosplayer, 11 Ağustos-13 Ağustos tarihleri ​​arasında düzenlenen Summer Comiket kongresinde güzelliğini ve yeteneklerini sergiliyor
1 yorum
  1. Ensari Ceylan diyor

    Karşımda olsa diyiceğim laf: Hocam az bizide gör ya .ewq.ewq

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.