Türkiye'nin Cosplay Platformu

İşte EUROCOSPLAY 2018’in Kazananları

0 3.456

Euro Cosplay, tüm Avrupa’da düzenlenen bir dizi eleme etkinliğinden oluşmaktadır. 27 Ekim 2018 Cumartesi günü de Londra MCM Comic Con’da  EuroCosplay Finali gerçekleşti.

EuroCosplay, Avrupa çapında cosplay profilini yükseltmeyi, mevcut ve gelecekteki cosplay’lere ilham vermeyi, cosplay topluluğunu güçlendirmeyi amaçlamakta olan bir kurum.

EuroCosplay Şampiyonaları,  MCM tarafından zanaatkarlık odaklı ve güçlü bir şekilde düzenleniyor. Yetenekli cosplayerlar’a haftasonu için Londra MCM Comic Con’a ücretsiz giriş imkanının yanı sıra konaklama ve seyahat masraflarının ödenmesini de sağlanıyor. Hepsinin, İngiltere’deki popüler MCM Comic Con etkinlikleri yöneten MCM tarafından finanse edilen bir etkinlikte ülkelerini temsil etme yetkisi bulunmakta.

EuroCosplay, sağlam ve tarafsız kararları garantilemek için dünyanın dört bir yanından jürilik yapmaları için deneyimli cosplayerlar seçmektedir. Jüriler haftasonu boyunca tüm katılımcılarla konuşur ve kostümlerini ilk elden kontrol ederler, böylece doğru bir şekilde değerlendirebilirler.

Bu yıl da oldukça çekişmeli geçen EuroCosplay’in Kazananları karşımızda.

 

1. Avusturya – Don Esteban – Geralt ( The Witcher 3)

2.  Fransa – LeelooKris Cosplay – Lagartha ( Vikings )


3.  Rusya- Paulches – Scott Ryder ( Mass Effect )


Jüri Özel Kostüm : Estonia – Effymia – Mercy ( Overwatch )
Jüri Özel Aksesuar : Lithuania – Foxtail – Aloy ( Horizon zero dawn )
Jüri Özel Malzeme : Switzerland – Ailyta cosplay – Aloy ( Horizon zero Dawn)

Birincinin sahne şovu

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.