Türkiye'nin Cosplay Platformu

Etkinliklere Kostüm Taşımak İçin İdeal “Araç Kiralama Hizmeti”

0

Son 7-8 yıldır giderek gelişmekte olan araç kiralama sektörü, ülkemizde de oldukça revaçta. Araç kiralamanın etkinliklere giderken cosplay yapan kişiler açısından da faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Size araç kiralamanın iki farklı yolundan bahsedeceğiz. Önce klasik yolu söyleyelim.

Araç Kiralama
Araç Kiralama hizmeti

Klasik Araç Kiralama Nedir ve Nasıl Yapılır?

Süreli olarak bir otomobil veya yakın özellikteki bir aracı/taşıtı  kiralamaya araç kiralama denmektedir. Ülkemizde  oto kiralama veya rent a car adları ile de yaygın olarak kullanılmaktadır. Eğer kendi otomobiliniz yoksa İstanbul, Ankara veya İzmir içinde gerçekleşen cosplay etkinliklerine giderken birkaç arkadaşınız ile birlikte araç kiralayabilir ve kostümleriniz toplu taşımalarda yıpranmadan bu etkinliklere gidebilirsiniz. Süresi bitince aracı tekrar kiraladığınız araç kiralama firmasına teslim etmeniz gerekmektedir. Araç kiralama, bazı durumlarda bir aracı satın almaya göre daha ekonomik bile sayılabilir.

Peki araç kiralamak için firmaların genel olarak sizden istedikleri şeyler veya gereksinimler nelerdir, buna değinelim.

Sürücünün Yaşı
Sigortalanacak olan aracı kiralayabilmek için en az 21 yaşında olmanız gerekir. Orta ve Üst segmentteki araçlar için alt yaş sınırı 25’dir. Daha lüks ve büyük araçlar için 28 yaşında olmanız gerekir.

Ehliyet Şartı:

Ekonomik, orta sınıf yada üst sınıf bir araç kiralayabilmek için en az 2 yıl önce ehliyet almış olmanız gerekmektedir. Lüks veya büyük araçlar için bu süre 3 yıldır.

Ekstra Sürücü:
Kiralanan herhangi bir araba birden fazla kişice kullanılabilir. Ancak kiralama öncesinde bunu mutlaka bildirmiş olmanız ve kiralama kontratına işlenmesi gerekir. Bu sayede ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmış olur. Ekstra sürücünün ana sürücü ile aynı yaş ve ehliyet şartlarına uyması gerektiğini de hatırlatalım.

Araç Kiralama Süresi

Araçlar en az 1 günlüğüne kiralanabilir. 1 günden kısa süreli kiralama yapılsa bile 1 gün olarak kabul edilecektir.

Kilometre Sınırı

Kiraladığınız aracın ücretine dahil olan kilometre sınırı araçların listelendiği ekranda gösterilir. Belirtilen Km’nin aşılması halinde 50 kuruş kilometre aşım ücreti uygulanır. “Sınırsız”olarak belirtilen araçlarda herhangi bir Km sınırı bulunmaz.

Ödeme Yöntemleri

Kiralama ücretinin tamamını veya bir kısmını kredi, kartı, banka havalesi ile ödemeniz gerekmektedir. Ön ödemeli yöntemlerde kalan ödeme tutarı aracı alırken ödenebilmektedir. Kiralayacak kişi kredi kartını ve ehliyetini aracı teslim alırken yanında bulundurmalıdır.

 Depozit
Aracı kullanırken alınacak trafik ve park cezaları, yakıt eksikliği ve sigortanın karşılamadığı hasarlar için teminat talebi olmaktadır. Bu teminat için kredi kartlarına provizyon uygulanır. Provizyonda, kredi kartı üzerinde belli bir bedel bloke edilir. Kullanılabilir limit düşer. 6 ay geçerli ve kullanılabilir limitli, kiralayanın adına olan bir kredi kartı şarttır.

 Kasko / Sigorta

Kiralık araçların hepsi kaskoya sahiptir. Bu kaskolara “rent a car kaskosu” denir. Ancak kaskonun geçerliliği için önemli şartlar bulunuyor. Eğer alkol veya uyuşturucu kullanmışsa bu sigorta geçerliliğini kaybeder.
Araç Kiralama işlemleri nerelerden yapılır?

Araç kiralama işlemlerini büyük firmalarda yapabilirsiniz. Ama karşınıza 1 sene engeli çıkabilir. Yani en az 1 yıl boyunca o aracı kiralamanız anlamına geliyor. Fakat Arabali.com ile bu engel ortadan kalkıyor.

Araç Kiralama Arabali.com
Araç Kiralama Arabali.com

Kolay Araç Kiralamanın adresi; Arabali.com

Araç kiralama hizmeti ile araba ilanlarına ulaşarak  saat, gün, hafta veya ay bazında kiralık araç imkanından faydalanmanız mümkün.  Oldukça uygun fiyatlarla araç kiralama hizmeti veren arabali.com güvenilir ve kolay şekilde araç kiralamanızı sağlamaktadır.. Şunu da belirtelim ki; araç kiralama fiyatları arasında kıyaslama yapma hem sahibinden hem de ucuz oto kiralama imkanı sağlamaktalar. Arabali size araç sahibi ile konuşarak araç kiralama talebinde bulunma imkanı sunmaktadır. Uygun fiyatlara, kolay araba kiralama ve kiraya vermenin güvenceli adresi arabali.com!

Araç Kiralama Arabali.com
Araç Kiralama Arabali.com – Mobil Uygulama

Ayrıca kendilerinin IOS ve Android için hazırlanmış mobil uygulamaları bile var.

https://www.arabali.com/

 

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.