Türkiye'nin Cosplay Platformu

DISNEYLAND’deki CAPTAIN AMERICA İle Röportaj

0

“Happiest Place On Earth” yani Dünya’daki En Mutlu Yer mottosuyla yola çıkan, içinde bulunduğunuz her an bu sözü size fazlasıyla yaşatan, benim de bir parçası olduğum için her gün gurur duyduğum Disneyland‘den Captain America röportajı ile karşınızdayım.

Marvel’s Avengers Academy – Captain America

Nisa Corleone: Captain America.. Captain America.. Neden Captain America’sın sen?
Captain America: Inkar ettiğimden olsa gerek !
Burada konu fazlasıyla Shakespeare’e kaysa da kısa sürede sorularımıza dönüp ciddileşiyoruz.

Nisa Corleone: Gerçekten neden Captain America ?
Captain America: Her doğum günümde merakla babamın bana ne hediye alacağını düşünürdüm. 9. yaş günümde heyecanla okuldan koşup eve geldiğimde, beni hiç tanımadığım bir dünya bekliyordu. Babam bana Captain America’nın çizgi romanını almıştı. Gerçekten bu dünyayı çok sevmiştim, herşeyin mümkün olabileceği özgürce bir kaçıştı benim için. O günden sonra Captain America benim kahramanım olmuştu. Başlarda ona hayran olsam da daha sonra onun gibi olmak istediğimi farkettim. Yerinde olsaydım neler yapabileceğimi hayal edip dururdum.

Nisa: Şuan tam olarak oradasın, hatta filmi aradan çıkarırsak tek Captain America sensin. Peki küçüklük hayallerini de göze alarak bu güçle sen neler yapıyorsun?
C.A: Sen de biliyorsun ki burada en önemli görevimiz insanları mutlu etmek. Ben de elimdeki tüm gücümle insanları bu dünyadan alıp bir süreliğine de olsa hayal dünyalarına götürmeye çalışıyorum. Ayrıca onları tüm kötülüklerden de koruyorum. – Burada kalkanı ile beni sipere alıyor. 🙂 –

IMG_3875-610x813-2

Nisa: Disneyland’de çalışmaya nasıl başladın?
C.A: Bu işe başlamadan önce de Captain America’nın cosplayini yapmıştım. Bir süre sonra karaktere fazla kaptırdığımdan olsa gerek bir gün tiyatro hocam yarı şaka yarı ciddi olarak “Disneyland Seçmelerini denemelisin.” dedi. Ve kendime dedim ki “Neden olmasın ?” Ardından başlayan zorlu süreci tahmin edebilirsin. 😉

Nisa: Disney’in gülümseyen yüzünün arkasında ciddi ve disiplinli sistemden bahsetmeyelim istersen 🙂
C.A : Kesinlikle ama 1,5 yılımı role hazırlanarak geçirdiğimi söylemeden edemeyeceğim. Tabi defalarca gelen red, hep beni daha iyisini yapmaya zorladı. Fakat asla vazgeçmedim ve sonunda başardım.

Nisa: Kostümün hakkında ne düşünüyorsun? Daha önce senin yaptığın kostümden ne gibi farklılıklar var?
C.A: Kendi hazırladığım kostümün yeri ayrı olsa da arada büyük bir uçurum var. Burada profesyonel ellerin hazırlamış olduğu kostümü giyiyorum.

Nisa: Peki Captain America olarak her gün binlerce ziyaretçi ile buluşmak nasıl bir duygu?
C.A: Bu gerçekten tarif edilemez. Öyle ki insanların her gün sevdikleri kahramanı ziyaret ettiğini ve sizin de sevdiğiniz kahramanın yerinde olduğunuzu bir düşünün. Bir süre sonra kendinizi bu büyüye kaptırıyorsunuz.

IMG_1628

Nisa: Cosplay hakkında neler düşünüyorsun?
C.A: Bence insanların bir karaktere bürünmesinin ardında çok geniş bir dünya var. Sınırların tamamen ortadan kalktığı bir dünya. Ayrıca kişi ve cosplayini yaptığı karakter arasındaki bağ bence gerçekten çok özel.

Nisa: Captain America dışında başka bir cosplay çalışman oldu mu?
C.A: Hayır olmadı. Fakat Son Hava Bükücü, Avatar Aang’in cosplayini yapmayı düşünüyorum.

Nisa: California’da ünlülerinde katıldığı Comic Con’lar düzenleniyor, sen de katılıyor musun ?
C.A: Çok istiyorum ama henüz katılma fırsatı bulamadım. Ayrıca burası hergün Comic Con !

PicsArt_1428761553284

Nisa: Son olarak Türk Cosplayerlara neler söylemek istersin ?
C.A: Benim düşümceme göre cosplayerlar hayallerinin peşinden giden insanlardır. Bu tutkularından hiç bir zaman vazgeçmemlerini diliyorum.

Röportajımızı sonlandırırken Captain America’nın sizlere bir süprizi var. Keyifle hazırladığımız ufak çizgi romanımız :

photo 1

photo 2

photo 3

photo 4

photo 5

photo 1

photo 2

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.