Türkiye'nin Cosplay Platformu

Cosplay, Kadıköy Sokaklarında (KANAL D Haberler)

0

Cosplay Türkiye olarak, Kanal D’nin Cosplay üzerine bir haber yapma teklifi üzerine, İstanbul’da cosplay çalışmaları yapan kişiler ile  Kadıköy’de toplandık.

Cosplayerlar Kadıköy’ün ara sokaklarında yürürken farklı bakışlar yöneldi. İnsanların “acaba ne gösterisi yapılacak ve bunlar kim?” gibi sorularını işittik. Tesadüf eseri oradan geçen uzakdoğulu turistler  için cosplay çok alışılageldikti. Tabi fotoğraf çekmeyi ve izlemeyi ihmal etmediler. 60 yaşlarında Koreli iki teyze gelip bize “cosplay mi?” diye sordu. Sonrasında uzun uzun izlediler.

Yerli vatandaşlarımızın dikkatini çeken şeyler tabi ki normal insan gözünden çok farklı lensler ve farklı renklerdeki peruklar oldu. Klişe bir cümle olacak ama  yine “ortamda en çok çocuklar eğlendi” 🙂

Temel amacımız olan, Türkiye’de cosplay ve ona bağlı kültürel faaliyetleri yaygınlaştırmak için güzel bir adım olduğuna inanıyoruz.

Mekan olarak desteklerinden dolayı Dora King‘e çok teşekkür ederiz.

Haberde yer alan Cosplayerlar:

Sensee Cosplay – Nilüfer Karaata,  HAGANE Cosplay‘den Miray Songün ve Deniz Kanmaz, Nightcore Cosplay Onur Güngörmez, RecalLethe Cosplay Irmak Odar , Alper Akdağ ve Bürge Naz Yayıkçı.

Cosplay Türkiye’yi takip etmeye devam edin. Sitemizden üyelik alarak, haber abonemiz olabilirsiniz.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.