Türkiye'nin Cosplay Platformu

Cosplay İçin Sansürlü Tayt

0

Anime karakterler kıyafetleri açılınca genelde pek de şaşırmıyorlar. Bu sanatçının yarattığı dünyanın normlarına bağlı kalmasıyla alakalı bir durum (eğer herkes bu şekilde giyiniyorsa neden bir sorun teşkil etsin?) ya da basitçe izleyicilere seksi bir şeyler göstermek için yapılan bir şey.

TAYT

Bu durum, cosplayer’lar için bir parça sorun oluşturuyor çünkü cosplay çalışması yapacakları karakterin kişilikleriyle kıyafetleri birbirleriyle uyumlu olmayabiliyor. Örneğin, teşhirci bir eğiliminiz olmayabilir ve unutulmaz bir karakterin cosplay’ini yapmak isteyebilirsiniz ama karakterin kıyafeti ya da kısa eteği, gerçek dünyada skandal olarak algılanabilecek  derecede kısa olabiliyor.

Basitçe eteğin boyunu uzatabilirsiniz ama bu kostümü gerçekçi kılmaz. Eğer iç çamaşırı gösterme eğilimi olmayan biriyseniz, Japon Twitter kullanıcısı @torikara_no_su ‘nun bir çözümü var.

Cosplay için sansürlü tayt

Bu zekice fikir, kalçalara ulaşmadan hemen önce siyaha dönüşen bej bir tayt. Bu iki renkli tayt teoride, altta bacaklar çıplak gibi görünürken yukarı çıkınca siyah bölüm sansürlenmiş havası katacağından Tv yayınlarında gördüğümüz sansürlü anime karakterlere benzeyecek.

Twitter Yorumları:

@torikara_no_su’nun  cosplay için bu yeni fikrinde taytlar dikişsiz olacak. Aslında sansürlü tayt fikrini satış amaçlı ortaya atmamış ama bu fikir tayt üreticilerinin dikkatini çekmiş bile.

@tomochi555: “This sounds like a good idea. I’m thinking of producing a small lot of them and seeing what kind of reaction they get.” ( İyi bir fikir gibi görünüyor. Ben küçük bir parti üreterek nasıl tepki alacağını görmek istiyorum.)

@torikara_no_su: “By all means, feel free to use this idea in any way you’d like.” ( Bu fikri istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.)

tag

Kim bilir, eğer bu tutarsa Tv sansürlerinde gördüğümüz gibi parlak beyaz versiyonları da çıkabilir.

Kaynak:IT Media

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.