Türkiye'nin Cosplay Platformu

Yeni Başlayanlar için: Cosplay Alışveriş Rehberi!

3 16.626

Eva Süngeri

eva1

Eva, cosplay yaparken en çok kullandığımız malzemelerden birisidir. Özellikle zırhlı bir karakter yapıyorsak vay halimize! Temin edilmesi biraz zor olmakla birlikte, bulunan yerlerde de fiyatı azıcık yüksek olabiliyor. Kırtasiye ve toptancılarda genellikle 2-6mm arası bulunurken, daha kalınlarını yer matı (çocuk parklarda ve çeşitli yerlerde zemini kapladıkları yumuşak şey aslında eva) ve yoga matı olarak da bulabilmeniz mümkün. İstanbul’da iseniz Beyazıt’taki toptancılardan alışveriş yapabilirsiniz. Şehir dışına kargolayanları da mevcut.

Strafor, Boya ve Bilumum Araç Gereçler

kardesler-yapi-market-hirdavati-930x400

Strafordan tutun, sprey boyaya, dremel, ısı tabancası, fırça, falçata vs. craft yaparken işinize yarayacak bütün araç gereçleri nalbur, yapı market ve kırtasiyelerden temin edebilirsiniz. Nalburları tercih etmeniz cebinizin rahat etmesi açısından iyi olacaktır.

Kumaş

kumas

Kostümlerinizi dikerken kullanacağınız kumaşları herhangi bir kumaşçıdan temin edebilirsiniz. Fakat elbette ki toptancılardan satın almanız sizin için fazlasıyla ucuza gelecektir. İstanbul’da oturan takipçilerimize tavsiyemiz; Ümraniye’deki kumaşçılar çarşısını bir ziyaret etmeleri. 🙂

 

3 Yorumlar
  1. nur diyor

    Teşekkür ederim yardımcı olucaktır ^-^

  2. Efe Moralı diyor

    Merhaba ben bir şey sormak istiyorum acaba latex maske zombie cosplay için nereden bulabilirim ?

  3. Gözde celik diyor

    Teşekkürler

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.