Türkiye'nin Cosplay Platformu

Yeni Başlayanlar için: Cosplay Alışveriş Rehberi!

4

Bir önceki rehber yazımızda cosplay’e nereden ve nasıl başlayacağınızı anlatmıştık. Şimdi sıra, tarafımıza çokça sorulan, cosplay yapmaya başlayacak olan takipçilerimizin kafasında oluşan “neyi nereden almalıyım?” sorusunu cevaplamaya geldi. İşte karşınızda peruk, lens, prop malzemeleri, kumaş ve kostüm alışveriş rehberimiz. İyi okumalar.

Peruk Alışverişi

Ebay

make-money-online-with-ebay

Ebay, neredeyse her türlü ıvır zıvırı bulabileceğimiz geniş kapsamlı bir alışveriş sitesi. Dünya çapında bir çok cosplayer peruk alımlarını Ebay üzerinden gerçekleştirmektedir. Site üzerindeki satışlar tek kaynaklı olmadığından dolayı çeşitlilik fazlasıyla bol. Neredeyse isteyen herkes satış yapabildiğinden dolayı dolandırıcılara rastlamak düşük ihtimalle bile olsa mümkün olabiliyor. Ebay’in en güzel yanı iste, ürün elinize ulaşmadığı takdirde garantili para iadesi alabiliyor olmanız. Bizden tavsiye; feedback (geridönüş) ortalaması düşük olan satıcılardan alışveriş yapmaktan kaçının.

AliExpress

aliexpress

Ebay ile aynı işlevselliğe sahip olan AliExpress, peruk alanların Ebay’den sonra en çok tercih ettiği site diyebiliriz. Sayısız ürün çeşidine sahip ve fiyatlar konusunda Ebay ile yarışmakta. Bu ikisinden birinden alacaksanız iki siteden de aynı peruğu aratıp fiyatlarını değerlendirin derim. 🙂

Uniqso

Uniqso_logo

Başlangıçta lens ve göz bakım ürünleri satışı yapan Uniqso kataloğunu genişleterek peruk, Kigurumi ve cilt bakım ürünlerini de listeye eklemiş durumda. Listesinde yaklaşık 500 çeşit peruk bulunan Uniqso, peruk alışverişi için Ebay’den sonraki tek tavsiyemizdir. Ayrıca “cosplaytr” kupon kodu ile yapacağınız alışverişlerde %10 indirime sahip olabilirsiniz.

PerukCosplay

Screensho1t_4

Yerli peruk sitesi olan PerukCosplay, kolay arayüzü ve çeşit çokluğu ile tercih edebileceğiniz bir site. Özellikle kredi kartı veya PayPal kullanma olanağı olmayan takipçilerimiz bu gibi yerli sitelerde şansını deneyebilir.

4 Yorumlar
 1. nur diyor

  Teşekkür ederim yardımcı olucaktır ^-^

  1. .. diyor

   Açıkçası ben aliexpresse güvenemiyorum daha önce de ordan bişey sipariş etmiştim gelmesi para iademi de alamadım diğer sitelerde de böyle şeyler olur mu?

 2. Efe Moralı diyor

  Merhaba ben bir şey sormak istiyorum acaba latex maske zombie cosplay için nereden bulabilirim ?

 3. Gözde celik diyor

  Teşekkürler

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.