Türkiye'nin Cosplay Platformu

Büyükanne ile Howl’s Moving Castle Cosplay Çalışması

0 507

Yao olarak da tanınan Tayvanlı cosplayer Hizuki Aya yıllardır birçok şaşırtıcı cosplay çalışmasına imza attı. Howl’s Moving Castle Cosplay (Türkçe bildiğimiz adıyla Yürüyen Şato) çalışması ile karşınızda.

 Howl's Moving Castle Cosplay

Hem kadın hem de erkek olarak giyinen Yao, Free!, Naruto ve Sailor Moon gibi ünlü animelerden karakterleri yeniden canlandırırken genel olarak arkadaşı Alma’dan yardım alıyor. Şimdi ise partner olarak büyükannesiyle birlikte yeni cosplay çalışmaları yapmaya hazırlanmakta.

Aya’nın büyükannesi, ne bir Studio Ghibli filmi olan  Howl’s Moving Castle‘daki Sophie gibi giyinirken ne de fantastik fotoğraf çekimleri sırasında hiç endişelenmemiş. Büyükanne, mavi bir elbise, beyaz bir önlük, kestane rengi kurdeleyle süslenmiş hasır bir şapka giymiş ve gümüş rengi uzun örgü bir peruk takmış.

Aya ise, siyah pantolon, beyaz gömlek ve muhteşem renkli bir ceketle Howl olarak göz alıcı görünüyor. Ayrıca Howl’un mavi kolyesiyle tıpatıp aynı bir kolye takıyor.

Howl’s Moving Castle ‘ın dokunaklı hikayesi bir cadı tarafından yaşlandırılan genç bir kız ve kuşa dönüşebilen bir büyücü olan Howl karakteri etrafında dönüyor.Yaşadıkları kaleye güç sağlayan ateş iblisi Calcifer de büyülü bir görünüm yaratıyor.

Aya, filmden Howl’un koruyucu pozlarını içeren birkaç pozu yeniden ortaya koymuş.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.