Cosplay Türkiye

Yeni Bir Proje: COSPLAY BOOM

0

COSPLAY BOOM!

Evet, cosplay patlayacak.

Eski oyun editörü Todd Kenreck,  cosplay dünyasına özel bir projeyi hayata geçiriyor.

Todd Kenreck’in  cosplay etkinlikleri hakkında söyledikleri şöyle;

“İlk çizgiroman etkinliğine gittiğinde çok heyecanlıydım. Kendimi başta çok yalnız hissetim, fakat etkinlik salonuna girdiğimde benimle aynı şehirde yaşayan benim gibi insanlar olduğunu gördüm”

Cosplayerları ilk gördüğünde , kostümlerinin çok detaylı, güzel, korkunç  ve daha bir çok farklı sıfatı içerdiğini söyleyen Kenreck,  bu insanlar bu etkinliği özel hale getiren kişiler diye de ekliyor.

Geçmişte NBC News’de oyun editörlüğü ve röportajlar  yapan Todd Kenreck’in yeni projesi Kickstarter desteği ile başlatmayı düşündüğü Cosplay Boom!

Şu anda bu proje için bağış toplanıyor. Peki nedir bu Cosplay Boom?

Cosplay Boom, cosplay fanlarının inanılmaz çalışması ve takım ruhu ile ortaya çıkan bir proje.

Cosplay olarak bilinen sanatın ve alt kültürü keşfederken çekilecek bir belgesel serisi.  Dünya çapındaki etkinlikleri takip edilerek cosplayerların etkileyici kostümleri ve hayatları konu edilecek.
Kenreck geçen ay Kickstarter’da bu seferberliği başlattı.

Bu çalışmaya destek vermek isterseniz buraya gittikten sonra  bağış yapabilirsiniz.

 

İşte Cosplay Boom 1. Sezonundan cosplayerar ve Todd Kenreck’in yorumları.

Bat girl (Yaya Han): “ Bu hanımla tanıştığımda gerçekten çok heyecanlıydım(Ne de olsa kendisi bir cosplay yıldızı) Ancak kendisi oldukça dost canlısı ve sıcak bir insan olduğunu görünce büyük bir sürpriz oldu. Oldukça rahat şekilde konuştuk.  Kendisi tam bir saantçı ve cosplay onun hayatının büyük bir kısmını kapsıyor.

Sauron (Ash Naimi)

Sauron (Ash Naimi): ”Cosplayerın Polonya’daki Wizard World cosplay yarışmasını neden kazandığını yakından bakınca görebilirsiniz”

Scarlet Witch(Remi d’arda)

Scarlet Witch(Remi d’arda): Bu cosplayer da gerçekten harika bir iş çıkarmıştı, etkinlik boyunca gözler üzerindeydi.

Mandalorian

The Mandalorian(Star Wars) 

Blue

Nightcrawler: “Wizard World Cosplay’in ilk dakikalarında harika zaman geçirdim. Birkaç amatör ve profesyonel cosplayer son dakikaya kadar çalışıyorlardı. Makyajları ise 60 saniye içinde hazırlananlar vardı. Bu da o anlardan yakaladığım bir kare”

Deadpool

Deadpool:”Bu sevimli bey küçük olabilir ama gerçekten büyük bir şov yaptı. Zaten büyük bir Deadpool fanıyım. Fotosunu çekmek için yanına gittiğimde profesyonel pozlar verdi.”

 Gandalf and Rita Repulsa

Gandalf ve Rita Repulsa: Bazen iki favori karakterinizi yan yana görmek garip gelebiliyor. Bu ikili etkinlikte bolca fotoğraf çektirdi.

 

Iron Man

Iron Man(Brady Gage) Zırhı gerçekten harikaydı ve bir de ses modulatörü yerleştirmişti. Gerçekten tam bir Iron Man’di.

Jinx

Jinx(Feoranna Cosplay): League of Legends tarafından dizayn edilmiş Jinx karakterini canlandıran bu cosplayer, çok eğlenceliydi ve kostümü de oldukça etkileyiciydi.

Steampunk Poison Ivy

SteamPunk Poison Ivy(Athena Patterson) : Kostümü kesinlikle profesyonelce yapılmıştı. Yapraklarına yerleştirdiği küçük çarklar çok hoş görünmekteydi. Kendisi ile 5 dakika konuşma fırsatım oldu, cosplay ile ilgili güzel hislerini paylaştı.