Ultimate magazine theme for WordPress.

Shingeki No Kyojin Sergisi

Geçen yıl dünya çapında ünlenen bir manga/anime serisi olan Shingeki No Kyojin(Attack on Titan) yeni bir organizasyonda yer edindi. Tokyo’nun Büyük Ueno Müzesi’nde “Shingeki No Kyojin Sergisi” ziyaretçilere görsel bir şölen sundu.

 

Sergi girişinde  mangaka Hajime Isayama tarafından hayali dünyaya ait yazılmış bir mesaj bulunuyordu.

Sergide orijinal boyutuna sahip kalınmış Devasa Titan ve 3D manevra silahları bulunmaktaydı. Öyle ki detaylar bile es geçilmemiş olup Sasha’nın yediği patates bile sergide görücüye çıkmıştı.

En dikkat çekenlerden biri 50 metre uzunluğundaki Devasa Titan’ın üst vücut kısmının duvardan çıkan kafa ve el kısmıydı.

Görülmeye değer bir diğer çalışma  ise anime ve mangada görülenin birebir aynısı olan 3D manevra teçhizatıydı. Seride tam bir muamma olan Eren’in boynunda bulunan anahtar, Keşif Birliği pelerini gibi eşyalar da adeta gerçekte kullanılmış gibiydi.

Titanları daha yakından görmek için, Oculus Rift’in 360 derecelik 3 boyutlu görüş ve ses açısı ziyaretçiler için hazırdı. Onlara tam bir Attack on Titan deneyimi yaşatmak için ekledikleri bu teknolojik cihazı ilk deneyen kişi Eren Jeager’ın seiyuu’su Yuuki Kaji idi.

Devasa Titan ve Mikasa Ackerman cosplayı ile Japonya’nın ünlü komedyeni Seiji Chihara ve şarkıcı-model Risa Yoshiki de konuktu

Seiji Chihara-Risa Yoshiki
Seiji Chihara ve Risa Yoshiki

25 Ocak tarihine kadar açık olacak sergiden karelerle devam edelim

Shingeki No Kyojin Live Action Filmine ait posterler de sergide es geçilmemişti

 

 

Yorum