Cosplay Türkiye

San Diego Comic Con 2015’den 17 Harika Cosplay

0

Cosplay camiasında geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konularından biri de San Diego Comic-con’du. Harika kostümleri ile mükemmel tepkiler alan cosplay sanatçıları, verdikleri pozlar ile de artistik taraflarını gözler önüne sunmakta da çekinmediler.

Thanos – Guardians of the Galaxy

thanos cosplay

Birinci sırayı Thanos alıyor. Bu kostümü ilk gördüğümde ‘aman tanrım adeta filmdeki gibi’ demiştim. Fakat tabi bu işin Amerika’daki Sinema Okulu tarafından hazırlandığını fark edince neden bu kadar başarılı olduğunu direkt olarak anlıyoruz. Kostümü giyen kişi, Mick Ignis. Kendisi ayrıca aktörlük de yaptığı için tok ses tonu ve hareketleri ile Thanos’u harika canlandırıyordu.

Cultist Acolyte – Darkest Dungeon

cultist cosplay

Darkest Dungeon cosplay çalışmalarını yapanlar pek yok gibi. Ancak bu kez belki de bir ilki gerçekleştiren Cultist Acolyte cosplayerını görmek beni mutlu etti. Oldukça kaliteli bir çalışma olmuş ve detaylara önem verilmiş.

Wolverine – Marvel

wolverine cosplay sdcc

İlk bakışta yapımı kolay bir cosplay görünse de, kalitesi ile A Plus sayılabilecek cinsten bir kostüm. Verdiği pozdan saçlara kadar gayet başarılı.

Legion – Mass Effect

legion mass effect cosplay

Ne söylenebilir ki? Her şey ortada. Hasar almış bir Legion karakteri yapmak ve detaylara önem vermek herkesin harcı değil.(Ayakkabıları göz ardı edersek :) )

Korsan Poison Ivy ve Harley Quinn – DC

poison ivy pirate cosplay

Karşımızda korsan versiyonları ile Harley Quinn ve Poison Ivy. Kostümleri özgünleştirerek farklı versiyonlar oluşturmak ve bunda başarılı olmak konusunda yeterliler denebilir. Eşsiz kostümler yaratmak her cosplayerın hayalidir. Onlar da var olan karakterler üzerinde yeni versiyonlar üreterek bu eşsizlik olgusunu pekiştirmişler.

Punk Poison Ivy and Harley Quinn – DC

harley quiin cosplay

İşte karşımızda yine Poison Ivy ve Harley Quinn var. Ama bu kez punk versiyonları ile. Çok hoş olmuşlar.

Dhalsim – Street Fighter

dhalsim cosplay

Street Fighter’ın ünlü yoga dövüşçüsü Dhalsim, SDCC’da can bulmuş adeta. Birkaç el işçiliği ve yüz boyası ile kişinin kendine benzer bir karakter yapmış olması harika.

Ash Ketchum (Bad-Ash Version) – Pokémon

ash ketchum cosplay

Cosplayer, kıyamet sonrası dünyada bir Ash Ketchum yaratmak istemiş. Pokémon yerine silahlarını kullanıyor. İşte karşınızda BAD ASH.

Female Hulk – Marvel Universe

fem hulk cosplay

Bu Hulk’ın kadın versiyonunu yapan bir cosplayer. She Hulk değil, zaten giyimine ve peruğuna bakarsanız anlayabilirsiniz. Vücut boyası ile doğal görünümlü bir yeşile bürünmüş.

Power Girl – DC

power girl cosplay

DC’nin en güçlü kadın karakterlerinden biri Power Girl. Her detaya önem verilmiş ve başarılı bir iş çıkmış.

Deadly Gladiator’s Desecration Orc – World of Warcraft

deadly gladiator

Bu mükemmel World of Warcraft kostümünü görünce kişinin hayranlık derecesinin tepelerde olduğunu görmemek mümkün değil. Zırhtaki detaylar, tüyler ile fantastik kurgu yapımlarda giyilmeye uygun bir kostüm olmuş.

Doof Warrior – Mad Max: Fury Road

doom warrior cosplay

Son dönemdeki yeni filmiyle yine gündeme gelen efsanevi Mad Max’in Doof Warrior karakterini kim sevmez ki?

Two Margaritas Guy – Jurassic World

two margaritas guy cosplay

Bu nasıl bir yaratıcılık eseridir? Jurassic World‘den iki Margaritalı adam cosplay’i beni oldukça gülümsetti. Çok iyi.

Scarlet Witch – Marvel

scarlet witch cosplay

Marvel’in Scarlet Witch‘i kostümü ile karşımızda, kostümü ve karakteri ile iyi adapte olması ile listede yerini almış.

Master Roshi – Dragon Ball

master roshi cosplay

Daha iyi bir Master Roshi cosplay çalışması olabilir mi bilinmez. Ama hareketlerinden, sırtındaki kaplumbağa kabuğuna kadar kaliteli bir çalışma. Ustamızın New Balance ile de modayı takip ettiği belli :)

Nurse – Silent Hill

nurse silent hill cosplay

Bu pozdan korkmamak mümkün mü? Korku aksiyon serisi Silent Hill‘in öcülerinden bu hemşire yine başarılı cosplay çalışmaları arasındaydı.

Leeloo – The Fifth Element

leeho cosplay

Yıllar geçse de unutulmayan karakterler vardır. Onlardan biri de 1997 yapımı 5. Element filminde Milla Jovovich‘in oynadığı Leelo karakteri.  Multipass’ı ile hoş bir poz veren cosplayer gözümde o filmden sahnelerin tekrar canlanmasına sebebiyet verdi.

Son olarak Sneaky Zebra tarafından hazırlanmış bir SDCC Cosplay Müzik Videosu ile baş başa bırakalım.

Kaynak: IGN