Resident Evil ve Mortal Instruments Dizilerine Hazırlanın!

27

Demon, zombi ve yaratık içerikli dizilerin sayısı pek az olmasa da  1-2 yeni dizi daha gelse fena olmaz diyenlerdenseniz, güzel bir haberimiz var.

Bu iki diziden biri Resident Evil. Hem oyun, hem de sinema filmleri yapılmış olan bu seriye bir de dizi eklenecek.  Variety’nin haberine göre önümüzdeki sene Resident Evil: The Final Chapter isimli bir film yayınlanacak. Ardından da, Resident Evil’i televizyonlarda dizi uyarlaması ile göreceğiz. Ancak bu dizinin, son R.E filminden sonraki olayları ele alıp almayacağı konusunda açıklama yok.

Mortal Instruments isimli fantastik romanın hakları elinde olan Constantin Film, son yapımlarının galası için yer aldıkları MIPCOM’da gelecek planlarını açıkladı.

“Los Angeles ve Kanada’da faaliyet göstermekte olan ofislerimiz üç uluslararası proje için prodüksiyona başlayacak”, şeklinde konuştu.

Mortal Instruments’in showrunnerlığı için Ed Decter ile anlaşılmış durumda. Ancak dizi için henüz herhangi bir kanalla anlaşılmamış.

Ayrıca şunu da ekleyelim. Projeleri bunlarla bitmiyor, ayrıca Patrick Süskind’in Perfume isimli romanı üzerinden uyarlanmış bir filmin dizisi de olacak .

 

Yorum