Ultimate magazine theme for WordPress.

Ankara’nın Oyun Fuarı ‘E-GameShow’ Bu Yıl da Harika Geçecek

E-game Show Basın Bülteni

11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan E-GameShow , 2017 yılında yeni yerinde bu yıl da başkent Ankara’da, H.Ü.Beytepe  Kongre merkezinde olacaktır.

 

Dünyadan ve Türkiye’den oyun sektörünün en önemli şirketleri, oyun üreticileri, dağıtıcılar ve oyun severler e-gameshow’da bir arada buluşacak. E-GameShow‘da ziyaretçilerin yaş aralıklarına göre; çeşitli turnuvalar, ödüller, yarışmalar, konferanslar, paneller, seminerler, etkinlikler ve oyunseverler için zengin içerikli programlar yer alacak.

İlki 2015 yılında 5.000 m2 olarak gerçekleştirilen fuar, bu yıl uluslararası katılımın artmasıyla daha da büyüyor ve 12.500 m2 bir alanda oyun üreticileri ile oyuncularla buluşuyor.

Fuarda yeni teknolojiler, mobil ve sosyal bilgisayarlar, video oyun konsolları, taşınabilir sistemler sergilenecek.
TOGED (Türkiye Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği), ODTÜ Teknokent, Bilkent Cyberpark, Hacettepe Teknoloji Merkezi, ATOM, Akıl ve Zeka Oyunları Konfederasyonu, TBD (Türkiye Bilişim Derneği), KOSGEB, TAV ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın da katkılarıyla fuarda profesyonel ve amatör oyun geliştiricileri, oyuncuları, yeni projeleri ile birbirinden değerli fikirlerin bir araya gelmesini sağlamaktadır. Tüm oyun severler için E-Gameshow ekibi dünyaca ünlü oyunların turnuvalarını sizlere Online başlatıp Final ve Gösteri maçlarıyla düzenliyor olup, Anka Gaming Center  iş birliği ile League of Legends, Counter-Strike : Global Offensive , HearthStone  turnuvaları sizleri bekliyor.

Bu sene E-GameShow’da ödüllü cosplay yarışması da cosplayer’ları bekliyor. Fuarın ilk 3 günü gerçekleşecek olan ön elemeleri geçebilen cosplayerlar, 14 Mayıs Pazar günü büyük cosplay yarışması finalinde sahneye çıkmaya hak kazanacak. Yapılan çalışmalar craft kalitesi, karakter benzerliği ve roleplay üzerinden üç ayrı kategori olarak jüriler tarafından puanlandıralacak.

Türkiye’nin en başarılı cosplayer’larından CoupleSmiths Cosplay, Meg Cosplay ve Anzujaamu yanı sıra dünyaca ünlü ve muhteşem çalışmalara sahip olan Calypsen Cosplay jüriliğinde gerçekleşicek organizasyonda bu yıl misafir cosplayer olarak da Nightcold Creations E-Gameshow Alanında bizlerle olacak.


Polonya da yaşayan Calypsen Cosplay ve Fransız Nightcold Creations Avrupa da ve Dünya klasmanında başarılarının ardından Jüri ve E-Gameshow Cosplay yarışması misafirleri olarak bu yıl bizi şereflendiriyorlar.


3 senedir cosplay yapan Enhar Güreşçi (M.E.G Cosplay) yaptığı büyük zırhlı cosplayler ile birçok yarışmada derece kazanmış ve ardından birçok etkinlikte jürilik tecrübesi olmuş. Türkiye’de cosplay gelişmesi açısından en önemli isimlerden biridir.

 

                                      
Couplesmiths Cosplay, 26 yaşında ve İstanbul’da yaşıyor. 2012 yılından itibaren cosplay hobisi ile ilgileniyor ve Türkiye’nin cosplay camiasinda ileri gelen isimlerden biridir. Aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini bitirdi ve Haziran 2015’ten beri Netmarble Turkey ofisinde QA Analyst görevinde çalışıyor. Ayrıca Mayıs 2017’de Portekiz’de düzenlenecek olan Cosplay World Masters yarışmasında Türkiye’yi temsil edecektir.

Anzujaamu (“kayısı reçeli” anlamına geliyor) 20 yaşında Grafik Tasarım öğrencisidir. Yaklaşık 4 senedir makyaj, cosplay ve moda ile yakından ilgileniyor. Cosplay sayesinde orijinal makyaj ve alternatif modaya karşı ilgisini keşfetmiş. Başka birçok alandan ilham alarak moda ve makyaj tasarımı yapmayı, çizmeyi ve takı tasarımı yapmayı çok seviyor. Yakında Astro Kiddo adında shop açarak orijinal tasarımlarını herkesle paylaşmak için çok sabırsızlanıyor.

Türkiye de Cosplay ve Oyun camiasının yakından tanıdığı Sunucumuz, Melodi Kızılgün. Yayınları, cosplay çalışmaları, Youtube videoları ile yakından takip edilen ve geniş bir hayran kitlesine sahiptir.

Cosplay yarışmasının ödülleri:
⦁ Birinciye 2000 TL + Playstation 4
⦁ İkinciye 1500 TL + Playstation 4
⦁ Üçüncüye 1000 TL + Playstation 4

Ve 6 Adet Jüri Özel Ödülümüz Zıd dan 200 TL lik hediye çeki verilecek

Yorum