Cosplay Türkiye

New York Comic-Con’un En Pahalı Cosplayleri

0

Cosplay bazen pahalı bir hobi sayılabilir. Her şeyin doğru gitmesini istediğiniz zaman, ona göre de masraf yapmanız gerekiyor.

Birçok New York Comic-Con 2014 cosplayerı, eva, yapıştırıcı gibi  malzemelerle yaptıkları kostümleri için 100 ile 250 dolar harcamaktalar.  NY Comic-Con‘da en pahalıya patlamış kostümlerden dördünü sizlerle paylaşıyoruz.

Corey Batten’ın yaptığı X-Men’in Iceman karakteri. Kendisi alkol bazlı vücut boyası ve belirli şekillerle boyanmış. Maliyeti ise kargo masrafı ile 400 dolar etmiş. Ancak yaklaşık 4 şişe boya için böyle bir maliyet ortaya ilgi çekici bir cosplay çıkmasına sebep vermiş.

Chris Pratt’in yaptığı Star-Lord’u Galaksinin Koruyucuları “Guardians of the Galaxy” filminde görmüştük. Birebir benzemiş olan bu çalışmada kullanılan, kırmızı deri ceket, jean, gümüş boyalı silahlar dizlikler ve başlığın cosplayer’a maliyeti 1000 dolar civarında olmuş.

İşte bu da yüz zırhının yakından çekilmiş hali.

Eric Maldonado’nun Darth Talon cosplayini görüyoruz. Bu cosplayin kafa kısmındaki çalışma için latex benzeri malzemeler kullanmış. Yaklaşık olarak 6 ay civarında çalışmış.

Chevy’s Camaro reklam çalşmasında görünen Transformer çalışması 1000 dolarlık bir paraya ve 6 aylık bir çalışmaya mal olmuş. Metal ve aluminyum alışımdan yapılan kısımlar dahi çalışma sahibi Thomas DePetrillo hazırlanmış.