Ultimate magazine theme for WordPress.

Monster Musume Anime olarak Temmuz’da Yayınlanacak.

Yaklaşık 3 yıl önce manga olarak piyasaya sürülmüş olan Monster Musume no Iru Nichijou, sonunda animeye uyarlanıyor. Ayrıca bu manganın New York Times ‘ın en çok satan mangalar listesine de girmiş bir seri olduğunu da belirtelim.

Bu serinin konusuna gelecek olursak, dünyada hayvan insan melezi türler ortaya çıkması ve bu farklı boyuttan gelen karakterlerin insanların arasına girip kaynaşması diyebiliriz.

Zaten Japonların anime/manga serilerde yarattıkları furry denilen, ‘tüylü hayvan ve insan kırması’ insan karakterlere karşı bir ilgi olduğu da aşikar.  Farklı boyuttan gelen bu varlıklar, bu seride ilk etapta halktan gizlenmiş sonra iki tür arasında yapılan anlaşma ile kültürel bir değişim gerçekleşerek halk tarafından kabullenilmişlerdir.  Ve bu canlılar, dünyadaki düzene uymaları için konuk olarak belirlenen ailelere gönderilmiştir. Bu çalışmanın başarılı olması sonucunda uygulama yaygınlaşmaya başlamıştır.

Ana karakter olan Kurusu Kimihito’nun evi de gönüllü ailelerden birinin evi ile karıştırılınca olaylar başlar. Lamia türünden olan(belden aşağısı yılan olan mitolojik varlık) Miia, Kimihito’nun evine gider. Miia’nın denetimcisi Sumiko da bu duruma karşı çıkmaz. Zamanla Miia’nın ev sahibi olan Kimihito’ya karşı duygusal bir bağı oluşur ve kıskanmaya başlar.

Bu seride, Harpy(Kanatlı ve pençerli Yunan mitolojisi karakteri), Sentor(Belden aşağısı at olan Yunan mitolojisine ait bir yaratık) gibi bir çok farklı yarı hayvan yarı insan kız karakterler bulunmakta. Tür olarak, fantastik romantizm denebilir.

Monster Musume mangasını okuyanlar da Temmuz ayında yayınlanacak olan animesini ilgi ile izleyecektir diye düşünüyoruz.

 

 

 

Yorum