Ultimate magazine theme for WordPress.

Bir Uzaylı Parazit Hikayesi; Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Parazitlerle dolu bir dünya… Aslında çok da farklı bir dünyada değiliz. Ancak bu parazitler uzaydan gelmişse, işler değişir. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu da tam böyle bir anime. İnsanların göz ve kulaklarından girip beyinlerini ele geçiren iğrenç yaratıkları konu alıyor. Bundan  tiksinmeyenler için harika bir seçim olacak.

Hikayenin başrolünde Shinichi isimli bir lise öğrencisi yer alıyor, ona hakim olmaya çalışan bir parazit olan Migi, Shinichi’nin kulağındaki kulaklık nedeni ile beynine nüfus edemez ancak elinden girerek kolunu ele geçirir. Artık sağ eliyle istemsiz hareketler yapan bir lise öğrencisi haline dönüşmüştür. (Öhm, biraz can sıkıcı tabi :P ) Sonrasında parazit olan Migi ona durumu açıklar, Shinichi bundan sonra bu parazitlere karşı savaşmak zorundadır.

Uzaylı ile bir insanın dostça beraber yaşaması da oldukça garip bu yüzden Kisejuu animesi, bu sıra dışı konu ile epey sevilecek gibi.

Kiseijuu

Yapımcılığı Hellsing Ultimate, Hajime no Ippo ve Claymore gibi serilerin yapımcısı olan Madhouse üstlenmiş. Benzer animasyon tarzını bu animede de görüyoruz. Akıcı ve hareketli sahneler seriye oldukça uygun.

Müzikleri de yapan Arai Ken oldukça başarılı bir çalışma gerçekleştirmiş. Açılış parçası olan Let me Hear, dillere dolanabilir nitelikte.

Bu bol uzaylı yaratıklı, uzayan uzuvlar içeren serinin mangası Hitoshi Iwaaki tarafından yazılmış ve 1989-1995 yılları arası yayımlanmış. Ayrıca 64 bölümden oluşmakta. Yani animenin yarım kalmayacağına kesin gözle bakabiliriz. Ayrıca 2014 ve 2015 yıllarında çıkarılması planlanan iki tane live-action filmi projesi de hazırda bekliyor.

 

Tür: Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu, Psikolojik ve Seinen

Yayımlanma Tarihi: 09.10.2014

Yönetmen: Shimizu Kenichi

Stüdyo: Madhouse

Müzikler: Arai Ken

Başlıca Seiyuular: Nobunaga Shimazaki (Shinichi), Aya Hirano (Migi), Kana Hanazawa (Satomi Murano)

 

 

 

Yorum