Cosplay Türkiye

Japon Cosplayer ‘ların ‘Öncesi ve Sonrası’ Değişimleri

0

Cosplay, Japonya’da ortaya çıkmış bir kültürel faaliyet olsa da hepsi doğar doğmaz bu işte yetenekli olacak diye bir şey yok. İşte Japon Cosplayer ‘ların eski ve yeni çalışmaları arasındaki farkları gösteren haberimiz.

Gelişim ve ilerleme bize gündelik yaşamımızda, okulda ve işte bir şeylere devam etmemiz için cesaret sağlıyor ve motive ediyor. Sınavlar ve yarışmalar yeteneklerinizi test etmek için iyi bir fırsattır fakat aradığınız en az stresle yapabileceğiniz bir hobi ise, video ya da resim kayıtları yapmak gelişmenizi devam ettirmek için iyi bir yol olabilir.

Fotoğraf çekimi her eğlence için uygulanabilir en kolay yol olmayabilir ama çiçek düzenlemeleri, pasta yapımı, sanatsal çalışmalar ve elbette cosplay gibi birçok hobiyi fotoğrafla belgeleyebilirsiniz. Bazı Japon cosplayerlar ‘öncesi ve sonrası’ fotoğraflarını twitterdan paylaşıyorlar ve onların zamanla nasıl değişime uğradıklarını görmek gerçekten çok şaşırtıcı.

Japon cosplayerlar resimleri twitter üzerinde “#キャラの初コスと現在を比較”  ( bir karakterin ilk ve son cosplay karşılaştırması) hashtagiyle paylaşıyorlar. Bazı kişiler haftalar ve aylar sonra makyaj ve kostüm konusunda nasıl geliştiklerine kendileri bile şaşırıyor.

cosplay japon cosplay japon cosplayer 4 japon cosplayer 5 japon cosplayer 6 japon cosplayer 7 japon cosplayer 8 japon cosplayer 9 japon cosplayer 10 japon cosplayer 18 japon cosplayer

Birçok cosplayer sadece perukla, kontakt lensle ya da makyajla büyük bir değişim yakaladıklarını belirtse de, fotoğraflarda hepsinin ortak olarak yüz ifadeleri ve pozlarının da daha iyiye giderek değişime büyük katkı sağladığını da görüyoruz. Bu gerçekten zaman ve emek isteyen bir değişim ve resimleri gördükten sonra bu cosplayerların becerilerine ve yaptıkları sanata karşı tutkularına hayran olmamak elde değil.

Kaynak: Zhaizhai News