Cosplay Türkiye

İçinizdeki Çocuğu Kıskandıracak Türden Bir Cosplayer!

0

Layla, 7 yaşında ve Kanada’da yaşıyor. Aynı zamanda hepimizi kıskandıracak türden bir kostüm koleksiyonu var. Fotoğrafçısı olan annesi sayesinde bu koleksiyonu bize kanıtlama fırsatı bulmuş. Çok da güzel olmuş.

İkili bu işe 2014’de Disneyland’den aldıkları Elsa kostümünü henüz iyi durumdayken fotoğraflayıp Facebook üzerinden paylaşmak için başlamış ve ortaya çok havalı fotoğraflar çıkınca, bu hobiye devam etmişler.

Bahsedilen Elsa kostümü, aşağıdaki fotoğraf aile ve arkadaş çevresinden çok güzel yorumlar alınca yeni bir instagram hesabı açıp ellerinde zaten olan kostümleri çekip yüklemeye başlamışlar.

Annesi yapılan bir röportaj sırasında kıyafet ve makyaja harcanan parayı hesaplamaya korktuğunu ve bu yüzden kostümleri olabildiğince elindeki malzemelerle yaptığını söylemiş.

Ancak aile, son aldığı hal sayesinde proje utangaç kızını kabuğundan çıkarıp insanlarla daha iç içe ve sosyal bir kişiliğe sürüklediği için harcanan para ve vakti artık önemsememeye başlamış.

“İlgiden çok fazla hoşlanmıyor ama kostümü giydiğinde gözleri parlamaya başlıyor. Daha konuşkan, sevecen, sosyal ve üretken hale geliyor. Aslında o da gizliden gizliye arkadaşlarının tepkilerinden memnun. Bunu yaparken eğleniyor ve projeye devam etmemizin en önemli sebebi de bu.”

Proje sadece bununla kalmayıp, anne-kız arasındaki bağı da güçlendirmiş. Karaktere göre birlikte de kostüm yapabiliyorlar ve bu süreç birlikte daha kaliteli zaman geçirmelerini sağlıyor.

 

İkilinin fotoğrafları paylaştığı Facebook hesabına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.