Cosplay Türkiye

Final Fantasy’deki Squall Leonhart’a Benzemek İçin 46 Bin $ Harcadı

Hayranlık sınır tanımıyor

0
Estetik cerrahi ve kozmetik ürünlerden sonra bu model, biraz da olsa Final Fantasy VIII’deki paralı askeri andıran hale geldi.

21 yaşındaki Malezyalı Amirul Rizwan Musa, 2014 yılında modelliğe başladı. O zamandan bu zamana kadar 200,000 RM (yaklaşık 46,865 $) harcayarak idealindeki Squall Leonhart görüntüsüne kavuşmaya çalıştı.  Musa’nın kullandığı birçok kozmetik ürününün içerisinde cilt beyazlatıcı kremler ve tabletler var. Daha önceki fotoğrafları ile karşılaştırıldığında yüz renginde oluşan açılma zaten görülmekte.  Bazı kişiler Barbie bebek benzeri bir görüntü elde etmeye çalışsa da, Musa, Final Fantasy video oyunu karakterlerinden birine benzemek için çalışan  ilk profesyonel modellerden biri olabilir.

Rizwan Musa’nın benzemeye çalıştığı Squall Leonhart

Squall Leonhart

Malezyalı Amirul Rizwan Musa

Musa’nın dünyada birçok hayran olduğu halde, herkes onun kadar emek sarf etmiyor.Malezya’nın Harian Metro gazetesine verdiği röportajda Musa, genelde küfürlü çağrı ve mesajlar aldığını ve bu insanların onu yüzüne hakaret etmesi için onları ziyaret edeceğini söyledi.

Metro gazetesinde çıkmış bir haberi;

 

 

Ama sadece kötü yanlardan bahsetmeyelim, bu durumun iyi yanları da var. Birçok kozmetik firması, Musa ile görüşerek sponsorluk anlaşmaları yaptı. O da ürünlerin ticari reklamları konusunda firmalara destek sağlamış oldu.

2 yıl önceki hali

 

Instagram profiline gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sizin bu konudaki fikriniz nedir?

Kaynak SoraNews