Ultimate magazine theme for WordPress.

Cosplay:

Cosplay, Japonya’da ortaya çıkmış Asya, Avrupa ve Amerika’da yayılmış olan kültürel bir faaliyettir. Cosplay, “kostüm/costume” ve “rol yapma/role play” sözlerinin bileşiminden oluşmuş bir kelimedir. Daha detaylı bilgi isteyenler Cosplay Sözlüğü yazımızı okuyabilirler.

Biz Kimiz?

Cosplay Türkiye olarak dünyada hızlı bir trendle yükselmiş olan Cosplay kültürel faaliyetini ülkemiz insanları ile tanıştırmayı ana görev olarak belirlemiş bir topluluğuz. Ulaşabildiğimiz tüm kişileri Cosplay’in sihirli dünyasına davet ediyoruz. Sıradanlaşmış ve düşük düzey eğlenceyi daha üst seviyeye yükselterek genç ve kendini genç hisseden kişileri güzel anılar bıraktıracak bir faaliyetle tanıştırmayı görev bilmekteyiz.

Cosplay’in faydaları;

Cosplay hobisinin faydalarının başında, yaratıcılığı ve el becerilerini geliştirmek sayılabilir. Ayrıca Cosplay içerikli etkinliklere katılımcı olan kişiler, bu hobiyi değerlendiren hatta sanatsal çalışmalar haline getiren Cosplayer ve fotoğrafçılarla tanışabilmekte bu şekilde yeni arkadaşlıklar edinebilmektedir. Bu da sosyal faydalarından biridir.

Cosplay Türkiye’de neler var?

Cosplay Türkiye sitemizde anime, oyun, çizgi roman ve ana konumuz olan Cosplay haberlerine yer vermekteyiz. Bunun dışında Cosplay dünyasındaki kişilerle röportajlar, yerli ve yabancı çalışmalara ait görselleri ayrıca Dünyadan etkinliklerin haberleri ve fotoğraflarını yayınlamaktayız.

Sosyal medya kanallarımızda da yerli/yabancı Cosplayer’ların fotoğraflarını ve Cosplay eğitsel çalışmalarını takipçilerimize sunmaktayız.

Cosplay Türkiye,  Sora Organization alt kuruluşudur.