Cosplay Türkiye

Cosplayer, Kontakt Lens Kazası Sonrası Gözünü Kaybedebilir.

0

Birçok cosplayer, favori karakterlerine benzemek için renkli kontakt lens kullanıyorlar. Ama bunun bir dezavantajı var; bir şeyler yanlış gittiğinde cosplayer için bu hassas ve önemli sonuçlara neden olabiliyor.

Houston Press’in haberine göre cosplayer Johnny Hybrid bundan dolayı acı çekiyor. Hafta sonu boyunca Space City Con’a gitmek için hazırlandıktan sonra, Johnny ellerini yıkadı, solüsyonu alıp 300$’lık kırmızı lenslerini temizledikten sonra onları gözlerine taktı. ( Bunu yaparken fotoğraftakiyle aynı Gambit kostümünü giyiyordu.)

gambit lens

Sorun, onun kız arkadaşı ve aynı zamanda cosplay’e partneri olan Yami’nin, solüsyonun yanında saç spreyini kullanmasıyla baş gösterdi. Johnny, solüsyon şişesini tuttuğunda ellerine ve dolayısıyla gözlerine de şişeyi kontamine eden saç spreyi bulaştı. Johnny o anları Houston Press’e şu şekilde anlatıyor:

“Lensler tamamen saç spreyine bulanmıştı bu da gözlerimi oldukça yaktı, canım çok acıdı. Çaresizlik içinde parmaklarımın arasına lensi sıkıştırıp çıkarırken gözüme de zarar verdim.”

Yakınlardaki acil sağlık kliniği MedSpring’e giden Johnny için sağlık görevlileri, yaralanma sonucunda gözünü kaybedebileceğini söylemişler. Johnny, daha iyi haberler almak umuduyla uzman bir göz doktoruna gidecek.

Johnny, gelecek cosplay çalışmasına göz bandıyla katılmayı planladığını söylüyor. 

Kaynak:Kotaku