Cosplay Türkiye

CONBO ’18: Boğaziçi Üniversitesi Oyun Kulübünün Etkinliği Sizi Bekliyor!

0

Her yıl olduğu gibi bu yıl da, Boğaziçi Üniversitesi Oyun Kulübü tarafından düzenlenen oyun festivali “CONBO” ilkbahara giriş yapacağımız bu haftasonu gerçekleşecek.

harrypotter gif ile ilgili görsel sonucu

CONBO bu yıl Harry Potter teması işliyor. Cosplayerlar için konuşacak olursak, kostümlerinizi HP temasına göre düzenlemeniz hoş olabilir :)

Yakın zaman sonra cosplay yarışması için açılacak cosplayer başvuru formuna dair bilgiyi de etkinlik sayfalarından takip edebilirsiniz.

 

CONBO '18

Herhangi bir giriş ücreti bulunmayacak bu etkinlikte neler olacağını aşağıda görebilirsiniz.

-Cosplay Yarışması
-Büyükler için Çocuk Oyunları
-Panayır Oyunları
-Hearthstone Turnuva final ayağı
-League of Legends Turnuvası finali
-Retro Oyunlar
-Dans Oyunları ve Yarışması
-Boardgame Masaları
-Fantastik Rol Yapma Oyunu CONBO Özel
-Gerçek Macera Oyunlar
-Oyun Teorisi Uygulamaları
-Festival ve dinlenme alanları
-Kapanış Partisi
-Quidditch Atölyesi

Boğaziçi Üniversitesine nasıl ulaşabilirim? diyorsanız BUOK’un sizler için yaptığı tarif aşağıdaki şekilde;

Kampüse ulaşım İstanbul’un birçok noktasından çok kolay. M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattına Levent durağından bağlanan M6 Levent-Boğaziçi Üniversitesi hattının son durağı, okul kapısının hemen önüne çıkıyor. Ayrıca Taksim’den kalkan 559C, Kabataş’tan kalkan 43R, Mecidiyeköy’den kalkan 59R, Sarıyer’den kalkan 59RS, Beşiktaş’tan ve Zincirlikuyu metrobüs durağından geçen 559C ve 43R otobüs hatlarını kullanarak okula ulaşabilirsiniz. Daha detaylı ulaşım bilgileri için http://web.trafi.com/ adresini kullanabilirsiniz.


BUOK KİMDİR?

Boğaziçi Üniversitesi Gerçek Macera Oyunları Kulübü, 1995 yılında Türkiyede’ki ilk gerçek macera oyunları üzerine kurulmuş ilk kulüptür. İlerleyen yıllarda BUGMOK ismi BUOK olarak değiştirilmiş, gerçek macera oyunlarının yanı sıra çuval yarışından, bilgisayar oyunlarına, kutu oyunlarından, fantastik rol yapma oyunlarına kadar oyunun her türlüsüyle ilgilenen bir kulüp haline gelmiştir. türlüsüyle ilgilenen bir kulüp haline gelmiştir.

BOUK öğretim yılı boyunca düzenli olarak stratejik kart oyunları ve bilgisayar oyunları turnuvaları düzenler. E-spor etkinlikleri yapar. Yaptığı çeşitli etkinliklerle farklı dallarıyla oyun dünyasına ilgi duyan gençler için yıllardan beri bir kaynaşma ortamı yaratır ve oyun alt kültürünün yaşatılmasına katkıda bulunur. Ayrıca oyun teorisi üzerine yarışmalar, kutu yarışmalar, kutu oyunu yapım atölyeleri, oyuncu psikolojisi eğitimleri gibi etkinliklerle katılımcıları oyunun ve “oyun” kavramının bilimsel yönüyle tanıştırır.
Ayrıca oyun kulübü yıllardır Kulüpler Arası Kurulu’nda aktif üye olup iki dönem bu kurula başkanlık etmiş, şimdi ise kurul tüzüğünün hazırlanmasında aktif rol almaktadır. BUOK köklü geçmişiyle Boğaziçi Üniversitesi’nin saygın kulüplerindendir.

CONBO NEDİR?

Conbo, oyun seven herkesi bir araya getiren
Türkiye’nin en büyük “Oyun Festivali”dir. BUOK
tarafından düzenlenen festival her sene ilkbahar
aylarında gerçekleştirilir ve iki gün boyunca sürer.
Kostüm yarışmalarından dans oyunlarına, kutu
oyunu turnuvalarından panayır eğlencelerine kadar
oyunun her türlüsünü kapsayan etkinlik cinsiyeti,
yaşı, ilgi alanı fark etmeksizin tüm katılımcıları oyun yaşı, ilgi alanı
çatısı altında bir araya getirir. Conbo bu sene 31
Mart – 1 Nisan 2018 tarihlerinde