Cosplay Türkiye

Comic-Con 2014 ve Çocuklar

0

Düğünlere veya davetlere gittiğimizde  çocukların ortalıkta dolaşmaları, bağırmaları, çağırmaları bazen rahatsızlık verici olabiliyor. Fakat doğru şekilde yetiştirilmiş çocuklar nerede nasıl davranacağını bildiği gibi adeta bir yetişkin edasında hareket ediyorlar.

Haberimiz, Comic-con 2014‘deki çocuk cosplayer’lar ile ilgili.

Comic-con 2014 çok sayıda cosplayer’a ev sahipliği yaptı.  En dikkat çekenler ise çocuklar oldu denebilir. Birbirinden güzel kostümleri ile etrafta dolaşan minikler, cosplay dünyasının geleceğine dair umutları yeşertiyor.

Patrick (H) Willems öncesinde birçok cosplayer ile görüşmüş ve röportaj yapmıştı. Ancak en çok eğlendiği cosplayerların bu çocuklar  olduğunu söylüyor.  Örneğin, Dragon Ball – Goku’yu yapmış olan miniğe hangi cosplay’i yaptığını sorduklarında verdiği cevabın şekli oldukça tatlı.

Doctor Who cosplayer‘ları da, yeni neslin kahramanlarının ne kadar farklı olduğunu gösterir nitelikte. Artık Batman ve Spider-man gibi kahramanlar çocuklar için eskisi kadar revaçta değil.  Doctor Who, Rocket Racoon ise pek seviliyor gibi görünmekte.

Dilerseniz, sizi bu ufaklıklarla yapılan mini röportajları izlemeye davet edelim.