Cosplay Türkiye

Anime Karakter Kostümlü Genç Öldürüldü; Darrien Hunt

0

Darrien Hunt, henüz 22 yaşında bir gençti. Elinde Samuray kılıcı benzeri bir kılıçla gezindiği bölgede bir ihbar sonucu çevresine gelen iki polisi gören Hunt, kaçmaya çalıştı. Utah Bölge yetkilisi Tim Taylor’a göre Hunt, ona yaklaşan polisleri gördüğünde kılıcını kavrayıp onlara doğrultmuş. (Tabi bu ne kadar doğru bilemeyiz. Öyle olsa bile bu insan akli dengesi yerinde bir insan olduğundan  dolayı polislere saldıracağını düşünmüyoruz.)

Anime Karakteri Gibi Giyinen Adam Öldürüldü

Büyük ihtimalle polisten kaçarken, iki polisin ateş açtığı ve vurulduğu düşünülüyor. Vurulup düştüğü yer ile polislerin bulunduğu yer arasında oldukça uzak bir mesafe olduğu belirtilmiş.

Olay hakkında teoriler öne atılırken, Hunt’ı vuran polisler konuşmamayı tercih etmekte. Darrien’in annesi , polisleri suçlamakta ve oğlunu ırkından ötürü vurduğunu düşündüğünü dile getirmekte.

Eğer durum böyleyse gerçekten ırkçılığın geldiği son noktanın ne kadar acı olduğunu görüyoruz. Adli rapor geldikten sonra, Hunt’ın nasıl vurulduğu anlaşılacaktır.

Anime Karakteri Gibi Giyinen Adam Öldürüldü

Umuyoruz, adalet yerini bulur, diyoruz.

Darrien’in Samurai Champloo animesinden Mugen kostümü giydiği düşünülüyor. Ancak bunun cosplay olup olmadığı sadece tesadüf olabileceği de düşünülmekte.