Cosplay Türkiye

2016 Dünya Cosplay Zirvesi’ne 30 Ülke Katılacak

0

Cosplay meraklıları, 14. geleneksel Dünya Cosplay Zirvesi için Aichi’deki Nagoya City’ye gitmeye hazırlanıyor. Zirvede toplamda 30 ülkeden katılımcılar ünvan için yarışacaklar. Geçtiğimiz sene  Meksika’dan Twin Cosplay tacı giymişti.

team twin cosplay

Bu yıl yarışmaya, Kanada, İsviçre, Hindistan ve İsveç ilk kez dahil oldu. Şampiyona 6-7 Ağustos tarihlerinde iki güne yayılacak ve şampiyonada katılımcılar iki gruba ayrılacak.

Etkinlik  Aichi  Sanat Merkezi Konser Salonu’nda gerçekleşecek. Festivalde 30-31 Temmuz tarihlerinde  Gamagori City’deki Laguna Ten Bosch’ta cosplay kırmızı halı geçişi olacak. Organizatörler, açık hava müzesini ve  Inuyama’daki Meiji-mura tema parkını 2 Ağustos’ta cosplay kullanımına ayırdılar ve 5 Ağustos’ta Nagoya’daki Bleu Leman  Düğün Salonu, fotoğraf gösterimi ve parti için ayrıldı. Dünya İçerik Forumu, Anisong Karaoke Kralı Finalleri, dans gösterileri ve Cosplay bit pazarı da aynı anda yapılacak.

Geçen yılın kazananı Team Twin Cosplay’in performansını aşağıda izleyebilirsiniz.

 

Bu yılki katılımcı ülkeler; Avustralya, Brezilya, Kanada, Hindistan, İsviçre, İsveç, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, Endonezya, İtalya, Japonya, Güney Kore, Kuveyt, Malezya, Meksika, Hollanda, Filipinler, Portekiz, Rusya , Singapur, İspanya, Tayvan, Tayland, İngiltere, ABD ve Vietnam.