Ultimate magazine theme for WordPress.

15 Yıllık Naruto Efsanesi Bitti

15 yıldır hayatımızda olan ve birçok manga sever için ayrı bir yeri olan Naruto bitti. 21 Eylül 1999’dan beri yayınlanan haftalık manga serisinin ünü Japonya’yı aşmış ve tüm dünyaya yayılmıştı. Birçok kişi anime ve mangaları Naruto ile tanıdı ve sevdi.

Küçük bir çocuk olarak karşımıza çıkan, Sasuke ve Sakura ile arkadaş olan Naruto’nun hikayesi herkesi etkiledi. Naruto ile Sasuke arasındaki dostluğun başka bir boyuta geçip kıskançlık halini almasına şahit olduk. Birbirlerine rakip oldular, Hinata, Itachi, Gaara,Kakashi, Jiraiya, Nagato, Orochimaru, Kurama gibi birçok karakter de onlarla beraber hayatımızda oldu.

Hikayede yaşanan iki buçuk yıllık atlama ile komedi azaldı ve yerini aksiyon aldı. Seri bu haliyle daha da fazla beğenildi. 15 yıllık uzun süre içinde sıkılıp takibi bırakanlar da oldu tabi ki. Ama bırakmayan ve merakla takip eden çok daha fazlaydı. Hayatımızda farklı bir yer edinen Naruto’ya bu kez tüm dünya veda etmek zorunda. Yine bazı yapımlarla karşımıza gelmesi beklenen Naruto kadar Masashi Kishimoto’nun yapacakları da merak ediliyor. Bir çok kişi Masashi Kishimoto’nun yeni işlerinde Naruto tadı arayacak.

Yorum